Politika

Vreme broj 477, 26. februar 2000.

Ko je obmanuo birače

Revizija krađe

Veruju li danas građani Srbije da su poslednje lokalne izbore ’96. godine pokrali međunarodna zajednica i opozicija, a ne socijalisti

Glad za vlašću tera ljude u amneziju ili laži, a novokomponovane komuniste još i u – reviziju istorije. Iako se izdaje za "modernu", levica u Srbiji koristi se svim već patentiranim izumima koje je davno koristio njen ideološki otac – Josif Visarionovič Džugašvili, poznatiji u Kominternovskim krugovima kao Staljin. Kako je kojeg bliskog saradnika proglašavao izdajnikom i stranim plaćenikom tako je iz raznih udžbenika i prigodnih slikovnica isecao dotičnu personu ili gvozdenom rukom brisao događaje iz bliže ili dalje istorije.

Srpski baštinici Staljinovog lika i dela već su izbrisali iz svoje verzije istorije Vukovar, Dubrovnik, Sarajevo, Kosovo, izbegličke kolone iz Knina, Karadžića i Mladića, Boru Jovića, Milorada Vučelića, Mihaila Markovića, Raku Radovića...

A naročito su se proteklih dana ostrvili na poslednje lokalne izbore iz ’96. kad ih je opozicija počistila iz četrdesetak gradova i varoši po Srbiji. Kako vreme odmiče a približavaju se novi lokalni, izbori srpski komunisti tadašnji izborni poraz i sramotu koju su doživeli sebi sve teže mogu da oproste. Zato taj događaj, smatraju oni, treba podvrgnuti reviziji i dokazati da krajem ’96. godine to što se dogodilo zapravo nije bila izborna volja građana.

Razni izvršni i generalni sekretari, ministri i portparoli evo već izvesno vreme ubeđuju svoje posustale pristalice da je na lokalnim izborima ’96. godine opozicija pobedila zahvaljujući (zna se, omrznutoj međunarodnoj zajednici) i neregularnim okolnostima. Baš je u utorak uveče jedan levi komesar revizionističkim vokabularom objašnjavao proređenim piroćanskim istomišljenicima da je opozicija na lokalnim izborima u novembru 1996. godine (čuj ovo) obmanula građane i pobedila na poluregularnim izborima.

Hajde da trenutno ostavimo po strani šta su sve do sada obećavale partije srpske vladajuće koalicije i koliko su puta do sada obmanule građane. Neka im to ovom prilikom bude "bonus" na koji oni uvek računaju, pridržavajući se svoje izmišljotine da Srbi "sporo pamte i brzo zaboravljaju". Poslednji lokalni izbori nisu bili tako davno, od tog događaja deli nas samo tri godine, da bi se tako lako zaboravilo ono što je građanskoj Srbiji vratilo nadu u moguću tranziciju.

Dakle, socijalisti su tada pokušali da izvedu demokratsko svetogrđe i pokradu izbornu volju građana. Posle prvog šoka i priznanja da su izgubili, neviđenim silovanjem pravosuđa pokušali su da preokrenu izborni rezultat. Tek tromesečne građanske demonstracije i intervencija međunarodne zajednice oličene u komisiji Felipea Gonzalesa naterali su socijaliste da priznaju – izborni lopovluk. Miloševićev "leks specijalis" bio je samo amnestiranje lopova uhvaćenog u štimovanju izbornih rezultata.

Krađa je bila i ostala velika sramota koja najbolje govori o prirodi režima u Srbiji. Ona se ne može zataškati i jedino rešenje koje stoji na raspolaganju srpskim levičarima je – revizija čitavog događaja. Krivi su izdajnici i strani plaćenici jer su obmanuli narod. Možda Srbi još sporo pamte, ali čini se da više brzo ne zaboravljaju. I u tome je nevolja revizionista.

Miša Brkić

prethodni sadržaj naredni

vrh