Predškolska ustanova Dečji dani >
Bezbednost na prvom mestu
 Da se drugi ne uvrede, ali ne možemo da se setimo lepših mesta u Starom gradu nego što su to vrtići. Proverite i posetite obdaništa u Gospodar Jevremovoj, Džordža Vašingona ili u Solunskoj ulici. Toliko mašte, urednosti i šarenila malo gde ćete videti. Tu je zaista sve kao u bajci...
Na jednoj od poslednjih sednica Izvršnog odbora Skupštine opštine Stari grad, predškolskoj ustanovi Dečji dani dodeljena su sredstva za obeležavanje 85 godina postojanja. Godišnjica će biti obeležena u oktobru i tim povodom razgovarali smo sa Vjerom Radović, psihologom u Prvoj beogradskoj gimnaziji i predsednicom Upravnog odbora predškolske ustanove Dečji dani.
"Za ovo što danas imamo prvenstveno treba da zahvalimo Opštini Stari grad, koja je svih ovih godina pokazala veliko razumevanje za naše probleme. Sada su ovi vrtići možda najsređeniji u gradu a, verujte mi, i mnogo bolje izgledaju čak i od osnovnih škola. Opština je pružala pomoć u svim vidovoma: od popravke krovova, instalacija i kuhinja, preko zamene inventara i podova, pa sve do kupovine igračaka. Veoma nam je bilo stalo da kuhinje u vrtićima budu novije i da su površine što ravnije radi lakšeg održavanja higijene. Što se edukacije tiče, imamo kompjutere, kasetofone i razne vrste igračaka koje su nezamenjive u razvoju dece", kaže Vjera Radović.
Kako roditeljima tako i vaspitačima najvažnije je da deca budu na mestu koje je bezbedno u svakom pogledu i s tim u vezi vrtići su dobili posebne zahteve iz Grada – da se ulazna vrata moraju obezbeđivati od nepoznatih posetilaca. Međutim, teško je da to rade vaspitači s obzirom da ne mogu da budu u vrtićima sa decom i u isto vreme da prate ko sve dolazi u zgradu. Stoga je Opština, radi bezbednosti dece, finansirala uvođenje interfona u svim starogradaskim vrtićima i na taj način povećala sigurnost dece, a nedavno su Dečji dani dobili i kombi koji im je bio preko potreban za raznošenje hrane.
"Jedan od problema starogradskih vrtića je neravnomerna raspoređenost dece po objektima", ističe Vjera Radović i dodaje da su neki vrtići vrlo zanimljivi za roditelje jer imaju lepše ruho, dok se drugi izbegavaju kao "ružni pačići" . Ona je navela primer vrtića u Solunskoj ulici na Dorćolu, koji je bez travnjaka u dvorištu godinama delovao hladno i tmurno, pa su ga tate i mame izbegavali. Međutim, danas je to i te kakva oaza bajki i možda se upravo na ovom primeru najviše vidi šta je uradila Opština Stari grad. Na inicijativu Mirjane Božidarević, predsednice Opštine, Gradsko zelenilo je napravilo pravo čudo od dvorišta koje je sada park sa ljuljaškama i svim onim što najmlađi vole. Zahvaljujući Opštini, postavljeni su novi podovi, dodat kolorit i nabavljene igračke, dok su same vaspitačice ružnu betonsku ogradu oslikale motivima raznih životinja.
POŠALJI KOMENTAR REDAKCIJI | ODŠTAMPAJ TEKST | ||||
|
IZ ISTOG BROJA
-
Intervju - Mirjana Božidarević, predsednica SO Stari grad >
Vizija i rad
-
Intervju - Nebojša Bakarec, predsednik IO SO Stari grad >
Klackalice preče od politike
-
Obnova škola >
Preporod "Petra Drapšina"
-
Intervju - Dr Slavica Krunić-Kuculović >
Po svetskim standardima
-
Obnovljene fasade >
Nova svetlost Starog grada
-
Rekonstrukcija institucija kulture >
Muzej kakav zaslužujemo
-
Poklon Starog grada >
Obilasci Beogradske varoši
-
Poslovni prostor opštine Stari grad >
Od jorgandžija do Armanija