Rezultati pretraživanja

131.

Intervju – Milan Jovanović: Nasilje, suđenje i strah (Vreme 1554)

autor: Ivana Milanović Hrašovec

 

"U interesu svih nas, a pogotovo mladih, jeste da konačno jedan od političara koji je vršio pronevere novca bude osuđen. A to je vrlo teško. To je kao kada u vodi onaj talog, mulj, fekalije izađu na površinu. Teško to može ponovo da se vrati na dno. Vlasti su se dočepali bahati ljudi, neobrazovani, lopurde, kriminalci. I svi oni su se približili ili dograbili državnu kasu. Kako sad te ljude odvojiti od državne kase? Kako vi sada njima da oduzmete vlast"
 

132.

Intervju – Dimitrije Kokanov, dramaturg: Govor o osećanjima na usamljenoj planeti (Vreme 1553)

autor: Nataša Gvozdenović

 

"Nije moguće čekati da kriza prođe, jer nas kapitalizam direktno i indirektno tera na rad, naš život izjednačava sa radom. I onda otpočinje borba za preživljavanje određenih profesija. Pozorište u tom smislu ne sme sebe proglasiti nebitnim, ali zaista je neodgovorno ako se pravimo da se ništa nije desilo. Desilo se i dešava se"
 

133.

Intervju – Milan Predojević, bivši ambasador SFRJ u NDR: Politika preživljavanja (Vreme 1553)

autor: Andrej Ivanji

 

"Spoljnu politiku Srbije danas bih definisao kao pokušaj da se na neki način preživi. U njoj nema konsekventnosti. Jedan dan imaš jednog brata, drugi dan imaš drugog brata. Država mora da ima konsekventnu osnovnu spoljnu politiku"
 

134.

Intervju – Radmila Gikić Petrović, književnica: Sa pričom nema šale (Vreme 1552)

autor: Gordana Draganić Nonin

 

"Nekada su pisce slali na putovanja po drugim zemljama, ja ni do Kaća nisam ni na čiji račun stigla. Ne znam ni šta se u tim društvima radi, uvek ista lica, doživotni predsednici, pa se onda podele, osnivaju se druga"
 

135.

Intervju – Darko Rundek: Život u doba proizvoljnih demokratija (Vreme 1552)

autor: Zorica Kojić i Dragan Ambrozić

 

"Uloga umetnika je uvek da svedoči o unutarnjoj potrazi koja je prirodno povezana sa svetom u kojem živi. Govoriti o vrednostima ili ideologijama, a da to nije povezano s intimnim preispitivanjem, nije posao umetnika"
 

136.

Intervju – Jovo Bakić, sociolog: Opet bih učestvovao u Petom oktobru (Vreme 1552)

autor: Jovana Gligorijević

 

"Građani su 5. oktobra 2000. pokazali kuraž i spremnost da se bore protiv jednog autoritarnog režima, a bez toga ne može da postoji republika. Utoliko je reč o važnom istorijskom događaju. No, ono što je usledilo svakako je umanjilo njegov istorijski značaj, jer ishod je kapitalistička oligarhizacija društva"
 

137.

Intervju – Jana Maričić, pozorišna rediteljka: Prodrmati predstavom, kao pank muzikom (Vreme 1551)

autor: Nataša Gvozdenović

 

"Skrivene, podrazumevajuće patologije su moja interesovanja pošto polazim od toga da intimni ili naizgled svakodnevni obrasci u odnosima ostavljaju ogromne posledice, čine svet ovakvim kakav jeste. Režija pronalazi vezu između tih krajnosti"
 

138.

Intervju – Vlaho Bogišić, pisac: Epoha evropske balvan-revolucije (Vreme 1551)

autor: Ivan Milenković

 

"Matoš je svojedobno na Beograd fantazirao s klupe odakle se prostire pogled na unikatnost toga grada, bijelu ljepotu iz narodne predaje, koja se čuvala i u hrvatskim ‘razgovorima ugodnim’ i kada ih nije stigao zapisati fra Andrija Kačić Miošić. Ne bih s Matošem ni u paralelu a kamoli istu rečenicu, tek ponekad na Beograd gledam s vidikovca s kojega su ustrijeljeni Stjepan Radić i Zoran Đinđić"
 

139.

Intervju – Dragoljub Bakić, arhitekta: Urbanistički terorizam na delu (Vreme 1550)

autor: Ivana Milanović Hrašovec

 

"Od 2012. u Beogradu više ne postoji javni interes, on je mrtav. Postoji samo razularena vlast, despotizam koji se vidi u svim sferama života. I možda su ova moja profesija i urbanizam to najogoljenije pokazali"
 

140.

Intervju – Gojko Perović, rektor Bogoslovije Svetog Petra Cetinjskog: Sekularno društvo je mjera kojoj težimo (Vreme 1550)

autor: Jelena Jorgačević

 

"Skoro da više nijesmo imali argument koji bi ljudima na vlasti sugerisao njihovu prolaznost, ograničenost. Sve su, godinama, završavali i kontrolisali – što u malobrojnom crnogorskom građanstvu i nije bilo tako teško – a budući da, većinom, nijesu ljudi koji razumiju Božije postojanje, pretpostavljam da ih ništa nije moglo spriječiti da sebi i svojoj vlasti, makar podsvjesno, pripišu božanska svojstva. Zato su, vjerujem, tako lako posegli da temu odnosa Crkve i države riješe na način kako su rješavali pitanje demokratije, medija, privatizacije i ekonomije. A to znači: jednostrano i nekompetentno"
 

Stranica 14 od 182 (1818 rezultata)      na stranu od 182