Rezultati pretraživanja

321.

Intervju – Ivan Medenica, umetnički direktor Bitefa: Mržnja ne vodi nikuda, ona je rak (Vreme 1487)

autor: Sonja Ćirić

 

"Nisam naivan, idealista: ne mislim da ovakav ili bilo koji drugi teatar može da realno, korenito menja društvo, ali verujem da može da bude laboratorija humanijih odnosa, da nas vrati nama samima, navede da se gledamo, dodirujemo, razvijamo međusobno poverenje, ostvarujemo suštinsku razmenu i gradimo zajedništvo"
 

322.

Intervju – Vida Petrović Škero, sudija Vrhovnog suda u penziji: Glavom kroz zid (Vreme 1487)

autor: Radoslav Ćebić

 

"Kada počnemo da pravimo zakone i Ustav koji će regulisati naše probleme, naš mentalitet i naše potrebe, krenućemo napred. Kada isplaniramo sistem, kada prestanemo da donosimo situacione zakone, poput onog o ‘Beogradu na vodi’, kada prestanemo da donosimo izmene zakona o sudijama koji se prave za pojedine slučajeve, koji se tako čak i u Narodnoj skupštini obrazlažu, e tek onda ćemo krenuti napred"
 

323.

Intervju – Goran Marković: Puca se na »sve što mrda« (Vreme 1487)

autor: Ivana Milanović Hrašovec

 

"Setite se kako su u finim zemljama, kao što su Čile i Argentina, stadioni punjeni neistomišljenicima koji su kasnije nestajali kao da ih nije ni bilo. To je bilo tu skoro, zar ne? Pretpostavljam da kod nas posle informativnih razgovora slede posete po kućama, pa onda ono što Vučićevi rade na severu Kosova i, najzad, stadioni"
 

324.

Intervju – Nikita Milivojević, reditelj: Meni je sada dosta, ja ovde silazim (Vreme 1486)

autor: Sonja Ćirić

 

"Na sceni ništa ne možete da sakrijete, a pre svega ne smete da lažete jer je to odmah vidljivo, i u tom smislu pozorište je najdemokratskija moguća institucija na svetu. U politici je sve suprotno. Tu nikada ne znate šta su čiji motivi"
 

325.

Intervju – Jugoslav Ćosić, novinar i direktor programa TV N1: Uvod u istrebljenje medija (Vreme 1486)

autor: Radoslav Ćebić

 

"Te novine ‘Alo’, kao i druge tabloide a i gotovo sve elektronske medije, po mom uverenju kontroliše medijski generalštab predsednika Srbije. U tom generalštabu donose se važne medijske odluke: ko je sutra predmet napada, na koji način i koja će pitanja biti postavljana Vučiću. O pitanjima se obaveštava ko treba, a onda ih iznenađenom predsedniku postavljaju na konferencijama za medije. Tako, eto, izgleda ta uređivačka politika"
 

326.

Intervju – Radoslav Rale Milenković, glumac i pozorišni reditelj: Moramo da očistimo društvo od parazita (Vreme 1486)

autor: Nedim Sejdinović

 

"Prestonica ‘lidera u regionu’, koji daje milion evra za obnovu crkve Notr Dam, koji daje milione za Republiku Srpsku, i koji za stotine miliona evra kupuje ovu ili onu televiziju, namenjuje stotine miliona evra za stadione – nije u stanju da sagradi kanal da odu govna"
 

327.

Intervju – Kejti Voznicki i Vladimir Nikolić, bend E.P.P!: Diverzantsko-lakrdijaška jedinica (Vreme 1485)

autor: Saša Rakezić

 

Da li znate šta je EuroNoize festival gde se svira muzika andergraund scene? Održan je u Londonu, učestvovali su bendovi iz 11 zemalja, pa i naš E.P.P!
 

328.

Intervju – Darko Tuševljaković, pisac: Nečiji loš san postao je naša stvarnost (Vreme 1485)

autor: Sonja Ćirić

 

"Smeta mi poređenje književnih dela sa aktuelnim životom zato što ljudi često na pogrešnom mestu traže odgovore na privatne i opšte nedaće. Čitajte časopise i gledajte vesti ako hoćete te odgovore. Naravno, nećete ih ni tamo naći, ali nije umetnost kriva za to"
 

329.

Intervju – Ivan Čolović: Autoritarni zavet režima (Vreme 1485)

autor: Filip Švarm

 

"Vulin je objasnio da on ne crta granicu nego, kako je rekao, ‘samo želi da se odvoji od Šiptara’. Život s njima slikovito je opisao kao kaznu iz osmanskih vremena, koja se sastojala u tome da osuđenika vežu za mrtvaca. I zaključio: ‘Što pre se otkinemo od Šiptara, pre ćemo početi da živimo.’ Dakle, reč je o jednom paranoidnom fantazmu koji – kao i svaki fantazam o etničkoj čistoći – vodi u nasilje i zločin. Nije od toga daleko ni Vučić kad razgraničenje na Kosovu naziva ‘najzdravijim za Srbiju’, jer je to opet ludi san o etničkoj čistoći"
 

330.

Intervju – Saša Marjanović, slikar: Sistem lajkovanja (Vreme 1484)

autor: Zora Drčelić

 

"Znam izuzetne umetnike koji su posle studija odustali od slikarstva. Nisu mogli da se izbore sa sistemom lajkovanja, a nisu imali snage i volje da nastave sami. Opstajem izvan institucija i klanova"
 

Stranica 33 od 182 (1818 rezultata)      na stranu od 182