<< VESTI | | 01.02.2016 20:58

( Učešće javnog duga u bruto domaćem proizvodu Republike Srbije: centralni nivo vlasti, Ministarstvo finansija Republike Srbije – Uprava za javni dug)

DOKUMENT >

Javni dug Srbije 75,5 odsto BDP

 

Stanje i struktura javnog duga Republike Srbije - podaci Uprave za javni dug Ministarstva finansija Republike Srbije na dan 31.12.2015, preliminarna verzija

A. Direktne obavezeEURUSDRSD
U hiljadamaU milionima
I - Ukupan unutrašnji dug - direktne obaveze9.050.9409.895.3901.100.830
II - Ukupan spoljni dug - direktne obaveze13.361.89214.608.5531.625.155
Međunarodna banka za obnovu i razvoj1.836.5162.007.862223.368
Međunarodna asocijacija za razvoj455.650498.16255.419
Evropska investiciona banka855.369935.175104.035
Evropska banka za obnovu i razvoj49.95654.6176.076
Razvojna banka Saveta Evrope72.65579.4348.837
Krediti stranih vlada2.587.7902.829.230314.743
Evroobveznice Republike Srbije4.801.9775.250.000584.046
Nemačka razvojna banka - KfW110.091120.36313.390
Obaveze prema Pariskom i Londonskom klubu poverilaca1.671.5371.827.491203.303
Obaveze prema EU135.100147.70516.432
Međunarodni monetarni fond492.652538.61659.919
Krediti poslovnih banaka292.600319.90035.588
Direktne obaveze ukupno (1 + 2)22.412.83124.503.9432.725.985
B. Indirektne obavezeEURUSDRSD
III - Ukupan unutrašnji dug - indirektne obaveze607.558664.24373.895
IV - Ukupan spoljni dug - indirektne obaveze1.789.6031.956.572217.662
Evropska banka za obnovu i razvoj388.560424.81247.259
Evropska investiciona banka865.454946.201105.262
Nemačka razvojna banka - KfW42.07446.0005.117
Obaveze prema EU44.75948.9355.444
Eurofima66.61172.8268.102
Međunarodna asocijacija za razvoj15.99817.4901.946
Japanska agencija za međunarodnu saradnju - JICA3.9894.361485
Krediti stranih vlada54.37359.4466.613
Krediti poslovnih banaka307.783336.50037.435
Indirektne obaveze ukupno (3 + 4)2.397.1612.620.815291.557
C. Negarantovani dug jedinica lokalne vlastiEURUSDRSD
V - Ukupno unutrašnji dug294.327321.78735.798
VI - Ukupno spoljni dug135.460148.09816.475
Ukupno negarantovani dug jedinica lokalne vlasti429.787469.88652.273
Ukupno javni dug centralnog nivoa vlasti (A + B)24.809.99227.124.7583.017.543
Ukupno javni dug opšteg nivoa države (A + B + C)25.239.77827.594.6443.069.816

(Izvor: Stanje i struktura javnog duga Republike Srbije na dan 31.12.2015. godine, Ministarstvo finansija Republike Srbije, Uprava za javni dug)


 

Uporediti sa podacima "Svetskog dužničkog sata" londonskog Ekonomista: Dug Srbije 93,2 odsto BDP...

Uporediti sa podacima

(Izvor: Current global debtEconomist intelligence unit )


ODŠTAMPAJ TEKST
 

FOTO GALERIJA

Rast zaduženosti tokom mandata sadašnje vlade sa 45,4 na 75,5 odsto BDP

Rast zaduženosti tokom mandata sadašnje vlade sa 45,4 na 75,5 odsto BDP